Edukativni centar Nacionalnog akreditacionog tela (NAT) održao je 5. februara edukativna predavanja za maturante sedam odeljenja Sedme beogradske gimnazije.
Tokom susreta, učenici su imali priliku da se upoznaju sa ulogom akreditacije u sistemu obrazovanja i privrede, značajem kvaliteta i standarda, i kako da donesu informisane odluke o izboru budućeg fakultet i studija. Predavanja su bila interaktivna, uz poseban naglasak na praktične primere i odgovore na pitanja maturanata.
Iz Edukativnog centra NAT-a istaknuto je da je cilj ovakvih aktivnosti približavanje mladima tema od javnog značaja i podsticanje informisanog izbora daljeg školovanja i profesionalne karijere. Takođe, upućena je zahvalnost Sedmoj beogradskoj gimnaziji i upravi škole na gostoprimstvu i podršci u realizaciji ove edukativne aktivnosti. Saradnja sa srednjim školama, kako je naglašeno, predstavlja važan korak u jačanju svesti o kvalitetu i standardima među budućim akademskim građanima.